Yaşar Erendemir, 1937 yılında Kayseri’de doğmuştur. Kayseri’nin köklü ve saygın ailelerindendir. Evli ve 3 çocuk babasıdır. 1936 yılında Katrancılar Çarşısında Erendemir Ticaret adı altında aile şirketi kurulmuştur. İlk olarak hırdavat, tuhafiye, kırtasiye, züccaciye ve baharat satmaya başlanmıştır.1958 yılında Teknik Dikiş Sanayi Ltd. Şti iplik fabrikası kurulmuştur.
1964 yılında, Yaşar Erendemir tahsilini ve askerlik görevini bitirdikten sonra abisi Hasan Erdemir’in vefatı ile şirket yönetimini devralmıştır.

Genç girişimci, ileri görüşü ve ticari zekası ile kısa sürede yeniliklere adım atmıştır. Kayseri ile sınırlı kalmayıp İstanbul’da çatal kaşık imalatına başlamış ve Tahtakale’de fabrika satış mağazası açmıştır. Bu işlerle de sınırlı kalmayıp gıda, mobilya ve akü sektörlerinde de imalat yapmıştır.

Ülkemizdeki ihtiyaçları karşılamak adına 1965 yılında düdüklü tencere, elektrikli fırın, elektrikli tost makinesi, katmer sacı, ütü, soba ve boru fabrikası kurmuşlardır. Maltın yanı sıra işlerin büyümesiyle mağazalar zinciri kurulmuştur.

O yıllarda Erendemir Şirketler Grubu 9 büyük şirketi, Ankara ve diğer şehirlerdeki bölge müdürlükleri ile bünyesinde büyük bir araç filosu, geniş personel kadrosu ile Türkiye’nin önde gelen firmalarından biri haline gelmiştir.1990 yılında Kayseri Organize Sanayi bölgesinde 15.000m2 lik alanda yeni fabrika kurulmuş, pazarlama ve üretim işlerinin tek bir yerden koordine edilmesi için genel merkez buraya taşınmıştır. Fabrikada; katı yakıt sobaları, elektrikli yuvarlak fırınlar, katmer sacı, elektrikli ısıtıcılar ve gazlı ocaklar üretimi yapılmaktadır.Yaşar Erendemir Şirketler Grubu;  Yaşar Erendemir oğulları Aydemir, Erdem ve Ersin Erendemir ile birlikte burada faaliyetlerinde devam etmektedirler.
Erendemir Şirketler Grubu her geçen gün büyüyen yurtiçi pazarı ve ihracatı ile Türkiye ekonomisine yıllardır katkı sağlamaya devam etmektedirler.

Saygılarımla

Yaşar Erendemir Şirketler Grubu adına,

Sn. M. Yaşar Erendemir